Spotkanie z mediami dotyczące diamentowej rocznicy „Topolówki” | Topolówka

Spotkanie z mediami dotyczące diamentowej rocznicy „Topolówki”

Autor: Redakcja, 20. Czerwiec 2005

Dziś o godz. 14.oo w czytelni odbyło się spotkanie związane z diamentową rocznicą „Topolówki”. Przypominamy, że uroczyste obchody 60-lecia III Liceum Ogólnokształcącego odbędą się w sobotę 1 października 2005 r. w naszej szkole.
Oprócz gospodarzy, czyli dyrekcji, na zaproszenie licznie odpowiedzieli absolwenci różnych roczników (nawet ’49!). Na sali znaleźli się również byli nauczyciele oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Topolówki. Całość poprowadził Szymon Moś, uczeń klasy 2A.

Spotkanie przebiegło w iście rodzinnej atmosferze. Jedni z najstarszych absolwentów „Topolówki” podzielili się własnymi wspomnieniami z początków istnienia naszej szkoły. Przypomniano postać pierwszego dyrektora – mgr Ignacego Zysa – świetnego organizatora, za czasów którego szkoła słynęła z dyscypliny i porządku. Podkreślano też wieloletnią tradycję sportową III LO, a w szczególności znaną w całym Trójmieście drużynę szczypiornistów. Wielu uczestników spotkania opowiadało też o wielkiej solidarności naszej szkoły i jej odważnym sprzeciwie wobec ówczesnej władzy.

Jeden wniosek stale powracał podczas całej dyskusji: „Topolówka” to szkoła oparta na tradycji i ponadczasowych wartościach, a zadaniem jej jest nie tylko nauka, ale także wychowanie młodzieży.

Na spotkaniu obecne były również media, a całość uświetnił pokaz slajdów przygotowany przez prof. Mikołaja Walczyka pt.: „10 lat z 60 (1995-2005) – Fotograficzna Kronika Topolówki”.