Refleksje nauczycieli, którzy zdążyli ”Złapać anioły zanim uciekły” | Topolówka

Refleksje nauczycieli, którzy zdążyli ”Złapać anioły zanim uciekły”

Autor: Redakcja, 9. Styczeń 2007

Dyrektor Grażyna Bogusz

Aniołkami jestem zainteresowana od kilku lat ponieważ je zbieram. Tym bardziej miła mojemu sercu była inicjatywa klasy I pre IB.
Anioły fruwają nad ziemią, a nasza „Galeria 15,33” znajduje się w podziemiu szkoły. Nie przeszkodziło to widzom by w otoczeniu aniołów czuli się rześko, przytulnie i fruwająco.

Pomysły uczniów zaskoczyły mnie fantazją i wyobraźnią…

Gratuluję nauczycielowi przedsiębiorczości Marii Narożnej oraz uczniom.


Wychowawca Anna Osieczko

Indywidualiści wzięli się do roboty no i zaskoczyli. Kogo ? Wychowawcę i siebie nawzajem. Gratuluję pomysłu, wykonania, szczególnie współpracy… Trzymam kciuki za … i mam nadzieję na kolejne zaskoczenie.

Nauczyciel przedsiębiorczości Maria Narożna

21 grudnia to finał projektu i Wielki Dzień dla uczniów klasy pre IB, którzy przez kilka dni „Zwiastowali anielski nadejście”.

Otwarcie wystawy „Anioły pre IB”w „Galerii 15,33” przez Dyrektora Grażynę Bogusz przy dużej frekwencji uczniów oraz nauczycieli był dla mnie niezwykłym, miłym wydarzeniem, a także anielskim przeżyciem. Oznaczało to również, że zaledwie dwudniowa kampania reklamowa uczniów skierowana do środowiska szkolnego okazała się skuteczna.

Anioły Agnieszki Kandouci oraz autoprezentacje uczniów klasy stworzyły anielski i „pierzasty” klimat tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Nie zabrakło też pysznych domowych ciasteczek, śpiewu kolęd i czasu na zwyczajne pogawędki uczniów oraz bycie ze sobą …

To co dla mnie było zaskakujące to zaangażowana postawa całej klasy: lidera projektu Marty, fotografującego Kuby, śpiewających kolędy Pauliny, Marty, piekących pyszne ciasteczka Marty, Ali i Oli oraz wielu uczniów bez których projekt ten nie doszedłby do skutki.

Dziękując za współpracę wychowawcy klasy p. Annie Osieczko oraz wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom liczę na ciąg dalszy realizacji pomysłów klasy pre IB w Nowym Roku.

Uczennica klasy pre IB Agnieszka Kandouci.

Byłam zdumiona zaangażowaniem klasy w tę inicjatywę. Każdy miał większy lub mniejszy udział. Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować się z dobrej strony zarówno indywidualnie i jako grupa. Najważniejsze jednak – myślę – jest to, że w trakcie tej wielogodzinnej pracy zgraliśmy się jako klasa.

Dziękuję tym, dzięki którym wystawa mogła się odbyć.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia.