Dzień 8 | Topolówka

Dzień 8

Autor: Miszy, 4. Lipiec 2010

„Double Elimination” – ta tajemnicza nazwa oznacza po prostu system eliminacji, w którym dwa roboty rywalizują ze sobą na jednej planszy, zwycięzca walczy z innymi zwycięzcami, a drużyny, które przegrały dwukrotnie, muszą przełknąć gorzką pigułkę porażki. Z czasem wykrusza się większość teamów, a najlepsi rywalizują ze sobą w wielkim finale.

Przydzielono nas do walki z jedną z mocniejszych drużyn – Oakgrove z Kalifornii. Wbrew przewidywaniom, zakończyła się ona naszym sukcesem! Zdobyliśmy więcej punktów niż przeciwnicy, ponadto ich robot poruszył się po wyznaczonym na przejzd czasie, co oznacza automatyczną dyskwalifikację.

Następny pojedynek stoczyliśmy z Dead Robot Society – bardzo groźnymi rywalami. Nie przestraszyliśmy się jednak i dzielnie stawiliśmy im czoła. Gdy czas minął, okazało się, że obie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów! Niestety, robot naszych przeciwników znajdował się bliżej czerwonej maskotki Botguy’a – oznaczało to, iż to oni wygrywają. Niewzruszeni porażką przystąpiliśmy do trzeciego pojedynku. Naprzeciwko nas stanęła drużyna Wahiawa Middle School. Okazało się wówczas, że kabelek przyłączający silnik napędzający robota obluzował się. Niestety dostrzegliśmy to o ułamek sekundy za późno. Robot drużyny przeciwnej pierwszy dotarł do najwyżej punktowanych przedmiotów i miejsc – zabrakło nam ledwie trzech punktów, by awansować dalej. Nie był to jednak jeszcze ostateczny koniec naszych bojów w Edwardsville. Czekały nas jeszcze Alliance Matches.