Wycieczka do Walencji – maj 2010r. | Topolówka

Wycieczka do Walencji – maj 2010r.

Autor: SekcjaHiszpanska, 17. Październik 2010

Wycieczka do Walencji 15-27.05.2010

Naszą hiszpańską przygodę zaczęliśmy 15 kwietnia o 5 rano! Zebraliśmy się przed szkołą i autokarem wyruszyliśmy w trasę. Przejechaliśmy Niemcy i w nocy dotarliśmy do Francji, gdzie spędziliśmy noc w przydrożnym hoteliku. Chociaż podróż trwała długo wszystkim dopisywały humory!

Wszyscy ucieszyliśmy się, gdy dotarliśmy na miejsce! Gandía położona w prowincji Walencja to typowe miasteczko turystyczne. Mieliśmy wielkie szczęście, bo zakwaterowano nas w hotelu tuż przy plaży. Z naszych okien mieliśmy widok na lazurowe morze i złocistą plażę!

Nikt się nie nudził, bo codziennie zwiedzaliśmy nowe, ciekawe miejsca! Pierwszego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę objazdową po małych urokliwych miejscowościach takich jak: Denia, Xabia, Guadalest.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Murcię. Po tym mieście oprowadziła nas hiszpańska przewodniczka Pilar. Pokazała nam katedrę, uniwersytet, Plaza de Torros i wiele innych ślicznych miejsc! W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Elche, gdzie znajduje się gaj palmowy.

Naszą najdalszą wycieczką była wyprawa do Granady. W jedną stronę jechaliśmy ok. 5 godzin i nikt nie był tym zachwycony, jednak po dotarciu na miejsce, urok stolicy Andaluzji nas zachwycił! Pogoda typowo letnia, a na wierzchołkach gór Sierra Nevada widzieliśmy śnieg! Zwiedziliśmy Alhambrę z hiszpańską przewodniczką Marią Luisą. Alhambra to dawna twierdza mauretańskich kalifów. Przeszliśmy się cygańską dzielnicą białych domów- Albaicín, a potem spacerowaliśmy po innych uroczych zakątkach Granady.

Podczas naszego pobytu w Hiszpanii zwiedziliśmy również Walencję, gdzie wybraliśmy się do największej w Europie pełnej kolorów hali targowej, miasteczka XXI wieku i oceanarium. Oprócz tego przespacerowaliśmy się po starym mieście i odwiedziliśmy Uniwersytet.

Aż nadszedł czas powrotu! Wszystkim było żal wyjeżdżać, zwłaszcza, że temperatura dochodziła do 30 stopni! Jednak wyjechaliśmy w podróż powrotną, gdzie czekała nas jeszcze jedna atrakcja- wycieczka do Paryża!

Po całym dniu i całej nocy w autokarze dojechaliśmy do stolicy Francji. Na miejscu poznaliśmy panią Izę, naszą przewodniczkę. Cały dzień chodziliśmy po mieście, oglądając zabytki i urokliwe uliczki. Wieczorem wybraliśmy się na kolacje niedaleko Moulin Rouge, a potem pojechaliśmy do hotelu.

Następnego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gdańska. Podróż upłynęła szybciej niż byśmy się spodziewali i następnego dnia o świcie byliśmy pod szkołą!