Gdańsk Business Week 2011 | Topolówka

Gdańsk Business Week 2011

Autor: Robert, 16. Czerwiec 2011

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego we współpracy z Urzędem Miasta Gdańska oraz amerykańską organizacją Foundation for Private Enterprise Education organizują w dniach 14 – 19 sierpnia 2011r. Gdańsk Business Week 2011 – program edukacyjny dla uczniów gdańskich szkół średnich.

Gdańsk Business Week 2011 to intensywny sześciodniowy kurs, którego celem jest nauka przedsiębiorczości i umiejętności autoprezentacji w oparciu o doświadczenie największych amerykańskich korporacji, takich jak Boeing i Microsoft. Forma kursu wzorowana jest na amerykańskim programie szkoły letniej Washington Business Week, działającej z sukcesem od 35 lat w Stanach Zjednoczonych.

W ramach Gdańsk Business Week 2011 100 uczniów ( w tym 95 wytypowanych z gdańskich szkół średnich i 5 z USA), podzielonych na grupy, stworzy 10 wzajemnie konkurujących ze sobą firm. Uczestnicy programu poprzez gry i symulacje biznesowe poznają zasady funkcjonowania firmy w konkurencyjnej gospodarce rynkowej, będą uczyć się podejmowania decyzji związanych z kierowaniem firmą, a także rozwijać techniki komunikacyjne, negocjacyjne oraz umiejętności nawiązywania kontaktów i pracy w zespole. Każda grupa opracuje własny produkt, który zostanie zaprezentowany ostatniego dnia programu podczas targów dla publiczności. Do każdej grupy przydzielony zostanie amerykański instruktor (pracownik amerykańskiej korporacji) i polski opiekun (nauczyciel).

Uczestnicy Gdańsk Business Week 2011 będą porozumiewali się ze sobą tylko w języku angielskim. Zajęcia będą prowadzone w Gdańskim Technikum Łączności. Młodzież zostanie zakwaterowana w internacie przylegającym do szkoły. Organizatorzy zapewniają całodzienne wyżywienie oraz doskonałą inspirującą zabawę. Koszt uczestnictwa – 100 złotych.

Więcej informacji na temat programu, terminów oraz sposobu aplikacji, dostępnych będzie od 20 czerwca na stronie internetowej programu.