Podróż w tanecznych rytmach, czyli Dzień Tańca w Dniu Dziecka | Topolówka

Podróż w tanecznych rytmach, czyli Dzień Tańca w Dniu Dziecka

Autor: Redakcja, 5. Czerwiec 2011

Tradycją Topolówki stało się, że 1 Czerwca obchodzony jest także jako Dzień Tańca. Rok temu uczniowie mieli szansę zobaczyć tańce pochodzące z różnych epok. Tegoroczne przedstawienie było inne. Uzdolnieni artystycznie uczniowie stworzyli niezwykłą opowieść – musical, taneczną wędrówkę po całym świecie. Główną rolę grała, tańczyła i śpiewała Ania Jagodzińska z klasy IIC, a przedstawienie wyreżyserowała p. prof. Ewa Ptaszyńska.

Scenariusz opowiada historię małej dziewczynki, która chce zostać znaną artystką. Pewnego dnia jej marzenia zmieniają się w rzeczywistość. Wyrusza w magiczną podróż po różnych krajach – między innymi Rosji, Francji, Argentynie, Polsce i Hawajach. Do każdego z tych miejsc przenosi nas charakterystyczna piosenka. Oczywiście, prawdziwy musical nie opiera się jedynie na śpiewie, dlatego też mogliśmy zobaczyć np. hip-hop rodem z L.A., taniec hula z Hawajów, polską dyskotekę, taniec Indian z Kolorado, a także wiele, wiele innych. Trzeba przyznać, że na scenie sporo się działo i, sądząc po reakcji, publiczności bardzo się podobało.

Nauczyciele oraz uczniowie pierwszych i drugich klas zobaczyli spektakl, który zostanie im w pamięci na długo. Jeżeli ktoś  był nieobecny, niech żałuje, chociaż ma jeszcze szansę na zobaczenie przedstawienia. 20 czerwca planowane jest jego powtórzenie, tym razem w godzinach popołudniowych, aby mogli przyjść również rodzice i osoby mieszkające w naszym sąsiedztwie. Ogłoszenie zostanie zamieszczone wkrótce, ale już teraz serdecznie zapraszamy.