24.10.Młodzi młodszym Polskę dla wszystkich | Topolówka

24.10.Młodzi młodszym Polskę dla wszystkich

Autor: Redakcja, 23. Październik 2011

W najbliższy poniedziałek (24.10.2011) w Radio Gdańsk o godz. 21 zapraszamy do wysłuchania  wywiadu z grupą aktywnych trzecioklasistów z naszej szkoły  w związku z ogólnopolskim konkursem zorganizowanym przez Ministra Spraw Zagranicznych w ramach akcji Polska dla wszystkich. Uczniowie klasy III B przygotowali nowatorski projekt Młodzi młodszym – działamy dla otwartości na rzecz budowania tolerancyjnych postaw i bardziej otwartego społeczeństwa.

12.10 i 13.10.2011 w klasach integracyjnych trzech gdańskich szkół podstawowych: SP nr 24, SP nr 44 oraz SP nr 80 przeprowadzili interaktywne lekcje na temat mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. Uczniowie zaznaczają, że wsparciem i inspiracją w realizacji projektu była mgr Agnieszka Kawula, nauczycielka geografii. Dzięki jej pomocy, udało się przeprowadzić zajęcia w w/w placówkach oświatowych. 
Zapraszamy na facebook’owy profil projektu: www.facebook.com/mlodzi.mlodszym i na bloga www.mlodzi-mlodszym.blogspot.com, gdzie znajdziecie bardziej szczegółowe informacje i relację zdjęciową.