Młodzi odkrywcy w Chataeu-D’Oex w Szwajcarii | Topolówka

Młodzi odkrywcy w Chataeu-D’Oex w Szwajcarii

Autor: Redakcja, 22. Grudzień 2011

Anna Konobrodzka, uczennica klasy III B została zaproszona do udziału w obozie – 11 Selection Camp w ramach PANGAEA Young Explorers Program, który odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2012 roku w Chataeu-D’Oex w Szwajcarii. Zajęcia na tym obozie są kolejnym progiem wyboru młodych ludzi z całego świata, którzy dołączą do Mike’a Horna w brazylijskiej części Amazonii w kwietniu 2012.

Young Explorers Program powstał z inicjatywy Mike’a Horna, podróżnika z RPA, który poprzez 4-letni cykl 12 ekspedycji chce pokazać młodym ludziom (15-20 lat) unikatowe i zagrożone przez działalność człowieka miejsca na świecie. Według jego dewizy – EXPLORE LEARN ACT, młodzi ludzie, gdy sami odkryją niesamowite zakątki naszej Ziemi i przy okazji zdobędą wiedzę nie tylko akademicką, ale również życiową, będą bardziej chętni, aby szerzyć idee ekologiczne, których celem jest uchronienie naszej planety przed jej kompletną destrukcją ze strony człowieka.

Wkrótce na naszej stronie powstanie nowa zakładka PANGAEA Young Explorers Program, w której będzie można znaleźć więcej informacji na temat projektu oraz relacje z wyjazdów uczniów naszej szkoły, którzy są z nim związani.