Topolówkowy urok szkolnych wycieczek… | Topolówka

Topolówkowy urok szkolnych wycieczek…

Autor: Redakcja, 9. Grudzień 2011

Z czułym uśmiechem wspominają je najstarsi absolwenci. Niecierpliwie czekają na nie aktualni pierwszoklasiści. Trwale wpisały się w topolówkową tradycję  i co roku ją wzbogacają. Uczą w inny sposób, integrują, dostarczają nowej energii i niezapomnianych wrażeń. Oprócz wielu jednodniowych wyjść w celach edukacyjno-turystycznych na teren Trójmiasta, w tym semestrze odbyły się  dłuższe wycieczki krajowe:

05-07 IX   Klasy III A i III B pod opieką pań wychowawczyń Małgorzaty Boduch i Justyny Milewskiej pojechały autokarem na Mazury. Program był bogaty: Gierłoż (zwiedzanie Wilczego Szańca – tajnej kwatery Hitlera), koncert organowy w Świętej Lipce, Mikołajki, Sorkwity, Mrągowo i spływ rzeką Krutynią.  Atrakcją był udział w paintballu, grze strategiczno- zespołowej na specjalnie przygotowanym terenie.

15-16 IX odbyła się wycieczka do Lubania dla klas II D i II A, zorganizowana przez panie Agnieszkę Pomarańską i Wandę Gronberską. Uczniowie jeździli konno, grali w podchody w polu kukurydzy, próbowali znaleźć drogi wyjścia z labiryntu i uczestniczyli w innych zajęciach i grach integracyjnych.

18 –21 X   Wycieczka Warszawa –Świerk, zorganizowana przez panią Elżbietę Wielińską dla klasy III D. Opiekę nad uczniami sprawował także p. Cezary Tulin. Uczniowie zwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Techniki, obejrzeli spektakl Les Miserables w Teatrze Roma,  a w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku wzięli aktywny udział w wykładach.

10-14 XI  Perfekcyjnie opracowany i zrealizowany przez opiekuna Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Jesienny Rajd Górski na trasie: Jelenia Góra- Jakuszyce – Szrenica – Śnieżne Kotły – Czarcia Ambona – Łabski Szczyt- Źródło Łaby- wodospad Szklarki – Szklarska Poręba. Zorganizował prof. Przemysław Lehman, udział wzięli nie tylko entuzjaści rajdów górskich. Więcej na stronie SKKT wkrótce.

6 – 7 X  Nie sposób pominąć niezwykle udanego wyjazdu integracyjnego klasy II iB do Przywidza. Panie Anna Orłowska, Katarzyna Radzikowska i Aleksandra Gołka zorganizowały uczniom warsztaty dziennikarskie, zajęcia z kulą sferyczną zorbing, paintball, zajęcia w parku linowym oraz warsztaty z nauki tańca belgijskiego i szkockiego. Nasza młodzież prowadziła lekcje języka angielskiego z dziećmi w Szkole Podstawowej w Przywidzu.
P.S. Parę dni temu klasa II H wróciła z wycieczki do Madrytu. Czekamy na relację.