Maturzyści po polskim. Matma tuż! | Topolówka

Maturzyści po polskim. Matma tuż!

Autor: Redakcja, 7. Maj 2012

W tym roku do egzaminów maturalnych w naszej szkole przystępuje łącznie 247 osób (147-miu tegorocznych abiturientów, 40-tu abiturientów z Programu Dyplomowego Matury Międzynarodowej i 60-ciu absolwentów z lat ubiegłych). W piątek, 4 maja o godz. 9.00  odbył się pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dzisiaj  język ojczysty na poziomie rozszerzonym. Jutro o 9.00 matematyka podstawa, a dalej zgodnie z harmonogramem, do którego trzeba się ściśle stosować, gdyż jakakolwiek pomyłka może mieć opłakane skutki.
Maturzyści IB rozpoczęli maturę wcześniej, 2 i 3 maja, egzaminami z psychologii i matematyki. Każdy  zdaje egzamin z języka polskiego oraz z 5-ciu przedmiotów na takim poziomie na jakim się ich uczył na zajęciach.
Nauka w  programie International Baccalaureate odbywa się w języku angielskim i w tym języku rozwiązuje się arkusze egzaminacyjne. Dodatkowo, aby mieć Maturę Międzynarodową, trzeba zaliczyć program CAS-u (twórczość, działanie, pomoc), napisać esej rozszerzony i esej z TOK-u. Szkoła IB World School 1309, jedna z 30-tu szkół z Programem Dyplomowym Matury Międzynarodowej  w Polsce, jest integralną częścią III LO w Gdańsku i działa od 2001 r.
Wszystkim Maturzystom przystępującym do egzaminów tego roku życzymy powodzenia!