Dyplomy IB na 50-lecie nadania Imienia | Topolówka

Dyplomy IB na 50-lecie nadania Imienia

Autor: Redakcja, 12. Wrzesień 2012

4 września o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość z okazji 50- lecia nadania imienia Bohaterów Westerplatte naszej szkole, połączona z wręczeniem dyplomów Matury Międzynarodowej. Podczas uroczystości obecny był sztandar  Klubu Szkół Westerplatte. Miło nam było gościć  przedstawicieli władz Gdańska oraz szkół zaprzyjaźnionych z Topolówką w osobach przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska, pana Wojciecha Błaszkowskiego, radnego p. Piotra Gierszewskiego oraz p. Marii Kulbickiej, kierownik Referatu Organizacji Oświaty Wydziału Edukacji UMG.Przybyli także p. Irena Pancer i p. Piotr Bojko z Urzędu Marszałkowskiego, oraz delegacja Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku noszących imię Bohaterskich Obrońców Westerplatte z p. dyr  Hanną Szkodo. W przemówieniach podkreślano znaczenie patriotyczne i wychowawcze imienia naszego Patrona dla społeczności III LO w Gdańsku.
W części drugiej 43 tegorocznych absolwentów  otrzymało dyplomy IB. Niektórzy z nich podejmą studia na uczelniach zagranicznych w Europie, Ameryce i Azji. Primus Inter Pares – tytuł najlepszej absolwentki 2012 otrzymała pani Katarzyna Lewandowska (uzyskała łącznie 43 punkty na 45 możliwych z egzaminów maturalnych).
W części artystycznej słuchaliśmy pieśni i piosenek w językach: kaszubskim, katalońskim, afrykańskim i angielskim żywiołowo wykonanych przez Gdański Chór Nauczycielski pod dyrekcją p. Teresy Pabjańczyk.