Gratulacje dla Stypendystów Fahrenheita 12/13 | Topolówka

Gratulacje dla Stypendystów Fahrenheita 12/13

Autor: Dyrekcja, 7. Wrzesień 2012

Dzisiaj, 7 września 2012 r. o godz. 12:00  Prezydent Miasta Gdańska, pan Paweł Adamowicz wręcza dyplomy  beneficjentom programu stypendialnego Prezydenta Miasta Gdańska im. Gabriela Daniela Fahrenheita. Środki finansowe przyznawane corocznie, począwszy od 2005 r., najzdolniejszej młodzieży trójmiejskiej – absolwentom matury międzynarodowej lub innym wybitnym maturzystom – umożliwiają podjęcie studiów na renomowanych uczelniach zagranicznych. Składamy gratulacje wszystkim 29 stypendystom VIII edycji programu. Miło, że 15 beneficjentów spośród nich to absolwenci naszej szkoły. Jesteśmy z Was dumni i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Beneficjenci VIII edycji programu stypendialnego im. G. D. Fahrenheita

w roku akademickim 2012/2013

l.p.

Nazwisko i Imię

szkoła, rocznik rozpoczęcia studiów

Uniwersytet

Kierunek

1. Buchocki Szymon

III LO w Gdańsku

2012/2013

University of Southampton, Wielka Brytania

Matematyka, badania operacyjne, statystyka i ekonomia

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

2. Buliński Tomasz

III LO w Gdyni

2010/2011

London School of Economics and Political Science, Wielka Brytania

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

3. Chojnacka Katarzyna

Salem International College, Niemcy

2008/2009

Hochschule fuf Wirtschaft und Recht Berlin, Niemcy

Ekonomia polityczna integracji europejskiej

Studia magisterskie II stopnia

4. Czarnowska Paula

Gdańskie Liceum Autonomiczne

2012/2013

University of St. Andrews, Wielka Brytania

Informatyka

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

5. Dobrzyniecki Aleksander

III LO w Gdańsku

2012/2013

Cass Business School, City University London, Wielka Brytania

Nauki biznesowe

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

6. Drapella Zofia

III LO w Gdańsku

2011/2012

University of Southampton, Wielka Brytania

Biologia morza

Studia magisterskie 4-letnie

7. Jażdżewski Mateusz

III LO w Gdańsku

2009/2010

University of Glasgow, Wielka Brytania

Wiedza o filmie i telewizji / Wiedza o teatrze

Studia magisterskie 4-letnie

8. Kaczmarek Katarzyna

III LO w Gdańsku

2011/2012

University of Westminster, Wielka Brytania

Produkcja filmowa i telewizyjna

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

9. Kałduńska Izabela

OSM w Gdańsku

2009/2010

Hochschule fur Musik und Theater w Lipsku, Niemcy

Klasa skrzypiec

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

10. Klimaszewska Joanna

OSM w Gdańsku

2009/2010

Guildhall School of Music and Drama, Londyn, Wielka Brytania

Klasa skrzypiec

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

11. Kobyliński Matthew

III LO w Gdańsku

2012/2013

University of California, Santa Cruz, USA

Biologia człowieka

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

12. Konieczny Kalina

XIX LO w Gdańsku

2012/2013

The Arts University College at Bournemouth, Wielka Brytania

Projektowanie kostiumu scenicznego z elementami scenografii

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

13. Kozawska Aleksandra

III LO w Gdańsku

2010/2011

University College London, Wielka Brytania

Język włoski i wzornictwo

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

14. Kozłowski Michał

III LO w Gdyni

2011/2012

University of Westminster, Wielka Brytania

Zarządzanie projektami budowlanymi

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

15. Kraus Piotr

III LO w Gdańsku

2009/2010

Imperial College London, Wielka Brytania

Informatyka

Studia magistersko-inżynierskie 4-letnie

16. Kummer Piotr

The Royal Wolverhampton School, UK

2010/2011

University of Sheffield, Wielka Brytania

Budownictwo lądowe

Studia magistersko-inżynierskie 4-letnie

17. Lewandowska Katarzyna

III LO w Gdańsku

2012/2013

Cardiff Uniwersity, Wielka Brytania

Architektura

Studia inżynierskie I stopnia 3-letnie

18. Maruszewski Daniel

III LO w Gdańsku

2008/2009

Peninsula Medical School, Wielka Brytania

Medycyna i chirurgia

Studia licencjackie I stopnia 5-letnie

19. Mazan Karolina

III LO w Gdańsku

2008/2009

University of Bristol, Wielka Brytania

Medycyna i chirurgia

Studia magisterskie II stopnia 2-letnie

20. Mełgieś Joanna

III LO w Gdańsku

2009/2010

University of Bristol, Wielka Brytania

Medycyna i chirurgia

Studia licencjackie I stopnia 5-letnie

21. Olszowy Wiktor

III LO w Gdyni

2010/2011

Humboldt-Universitat zu Berlin, Niemcy

Ekonomia z matematyką

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

22. Płończak Zofia

III LO w Gdańsku

2012/2013

University of the Arts London, Wielka Brytania

Produkcja telewizyjna i wydarzeń na Żywo.

Studia licencjackie I stopnia 3-letnie

23. Poźniak Katarzyna

III LO w Gdyni

2008/2009

Cornell University, Department of Architecture, Ithaca, USA

Architektura

Studia inżynierskie I stopnia 5-letnie

24. Rudzińska Milena

XV LO w Gdańsku

2010/2011

Universidad de Valencia, Hiszpania

Historia sztuki

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

25. Sadowska Anna

III LO w Gdańsku

2010/2011

University of Warwick, Wielka Brytania

Inżynieria lądowa / mechaniczna

Studia inżynierskie I stopnia 3-letnie

26. Sławińska Barbara

OSM w Gdańsku

2009/2010

Conservatoire National Superieur de Musique

et de Danse de Paris, Francja

Klasa akordeonu

Studia 5-letnie

27. Spychała Aleksander

III LO w Gdańsku

2011/2012

University of Southampton, Wielka Brytania

Mechanika / mechatronika

Studia magistersko-inżynierskie 4-letnie

28. Węgrzyński Michał

III LO w Gdyni

2011/2012

Stanford University, USA

Inżynieria mechaniczna

Studia inżynierskie I stopnia 4-letnie

29. Wołkowski Wojciech

III LO w Gdyni

2012/2013

University of Glasgow, Wielka Brytania

Media cyfrowe i systemy informacyjne z historią sztuki

Studia licencjackie I stopnia 4-letnie

W roku akademickim 2012/2013 przyznano 11 stypendiów w kwocie 2.000,00 zł miesięcznie oraz 18 stypendiów

w kwocie 3.000,00 zł miesięcznie dla studentów legitymujących się szczególnie wysokimi osiągnięciami naukowymi

i pozaakademickimi.