„Healthy Eating In Teens” | Topolówka

„Healthy Eating In Teens”

Autor: Redakcja, 17. Grudzień 2012

Grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły od 29 listopada do 5 grudnia br. przebywała w Niemczech w Stuttgarcie, gdzie uczestniczyła, w ramach programu „Comenius”, w spotkaniu odbywającym się pod hasłem „Healthy Eating In Teens”.

Uczestnikami spotkania z ramienia Topolówki były panie profesor: Małgorzata Klimek, Alina Spychała i Ewa Jaworska oraz uczennice: Dagmara Hanyż, Milena Majda, Zofia Pilecka, Monika Puszko i Agata Wasiak. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele pięciu krajów. Oprócz nas byli to nauczyciele i uczniowie z austriackiego Grazu, duńskiej Kopenhagi, hiszpańskiej Sewilli oraz nasi gospodarze – Niemcy z mieszczącej się w Stuttgarcie Evangelischen Heidehof-Gymnasium.

Podczas spotkania uczestnicy przedstawiali swoje kraje, szczególną uwagę zwracając na zwyczaje (również te żywieniowe), prowadzenie zdrowego trybu życia oraz, z racji zbliżających się świąt, prezentację potraw bożonarodzeniowych. Szczególnie atrakcyjnym punktem programu była przygotowana przez uczestników degustacja.

Gospodarze spotkania zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Należy do nich niewątpliwie zaliczyć wyjazd na Weihnachtsmarkt w Esslingen (największym świąteczny jarmark w Europie) oraz wizytę w miejscowej piekarni, gdzie własnoręcznie przygotowywaliśmy przepyszne, będące lokalnym specjałem, precle.

Cały sześciodniowy pobyt okazał się wspaniałą przygodą, która, oprócz walorów związanych z wzajemnym poznaniem zwyczajów i kultury pozwoliła także nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.