i Hola Madrid! | Topolówka

i Hola Madrid!

Autor: Redakcja, 14. Styczeń 2013

Wycieczka do Madrytu 9-16 grudnia 2012 r.
Pakowanie się do ostatniej chwili, potem szybki przejazd na lotnisko. „Czy wszystko ze sobą mam? Niczego nie zapomniałem/am?” Chwila wahania, potem odprawa. Nie było już odwrotu. Klasa II H poleciała na wycieczkę do Madrytu. (:

Nie obyło się bez przesiadek. W Monachium mieliśmy czas na zwiedzenie strefy bezcłowej, by za chwilę łapać kolejny samolot, ten właściwy do stolicy pięknej Hiszpanii.

Zwiedziliśmy wiele znanych, zabytkowych i ciekawych miejsc, a wśród nich: Muzeum sztuki współczesnej Reina Sofia, Museo del Prado, Madrid de Borbones oraz dom słynnego pisarza Lope de Vega, a także Palacio Real, które przez wiele lat było główną siedzibą królów hiszpańskich. Wybraliśmy się również na wycieczkę do malowniczego Toledo, znajdującego się nieopodal stolicy.

W planach mieliśmy również spotkanie z naszymi hiszpańskimi rówieśnikami. Spotkaliśmy się w czwartek na wspólnych Churros, po których wybraliśmy się razem na spacer ulicami miasta. Następnego dnia wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych. Następnie w ustalonych wcześniej grupach udaliśmy się do domów naszych nowych kolegów, gdzie wspólnie z rodzicami, w typowej dla Hiszpanów, radosnej atmosferze zjedliśmy kolację.

Nasza podróż zakończyła się w dość niespodziewany sposób. Z powodu złych warunków atmosferycznych zmuszeni byliśmy wylądować w Poznaniu. Tym samym nasza wycieczka przedłużyła się o jeden dzień. Przygoda trzymała się nas do samego końca. (:

Każde z nas na pewno jeszcze nie raz z uśmiechem będzie wracało do chwil spędzonych na Plaza del Sol.
autorka tekstu: Julia Kułaga, II H