Klub Myśli Politycznej „Stańczyk” działający w naszej szkole ma nowego Prezesa! | Topolówka

Klub Myśli Politycznej „Stańczyk” działający w naszej szkole ma nowego Prezesa!

Autor: Redakcja, 15. Styczeń 2013

11 stycznia odbyły się wybory na nowego prezesa Klubu Myśli Politycznej „Stańczyk”. Swą kandydaturę zgłosiło trzech członków Klubu: Piotr Ratusznik z 1c, Filip Pilarski z 2c oraz Michał Szczech z 2d.

Każdy z kandydatów miał chwilę, by zachęcić pozostałych klubowiczów, by oddali głos właśnie na niego. Programy całej trójki  były przygotowane z niezwykłą dokładnością i pokazywały zaangażowanie w pracę i działanie KMP. Usłyszeliśmy między innymi propozycje zmian, które mogłyby jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie naszego Klubu. Każdy z kandydatów przedstawił także osobistości ze świata polityki, z którymi mogliby zorganizować spotkania oraz w jaki sposób można by poszerzyć naszą działalność. Padły również deklaracje związane z konkursem organizowanym przez „Stańczyka”, będącym naszym dużym sukcesem.

Wszyscy obecni mieli możliwość zadawania startującym w wyborach pytań, które w pewnych momentach sprawiały, że walka się zaostrzała, lecz kandydaci sprostali i temu zadaniu. Wyborców  ciekawiło, na przykład, w jaki sposób uda się pogodzić obowiązki szkolne z obowiązkami prezesa, gdyż oba zajęcia wymagają nie lada poświęceń.

W końcu nadeszła chwila wyczekiwana przez każdego obecnego na debacie – głosowanie. Wybór nie należał do najłatwiejszych, Piotr, Filip i Michał mieli bardzo duże poparcie, a wyniki do ostatniego głosu były bardzo wyrównane i przedstawiały się następująco:

1. Filip Pilarski uzyskał 9 głosów

2.Michał Szczech uzyskał 6 głosów

3. Piotr Ratusznik – 5 głosów.

Wybory wygrał Filip Pilarski i to On został nowym Prezesem Klubu Myśli Politycznej „Stańczyk”, tym samym zastępując dotychczasowego prezesa Michała Orfina.

 

Gratulacje i powodzenia!