Akcja charytatywna klasy 1D dla Zuzi | Topolówka

Akcja charytatywna klasy 1D dla Zuzi

Autor: Redakcja, 27. Styczeń 2013

Okres przedświąteczny 2012 oznaczał dla klasy Id nie tylko wspólną wigilię, ale też akcję charytatywną. Zainspirowani przez panią prof. Annę Nowakowską postanowiliśmy pomóc sześcioletniej Zuzi, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – niezwykle kosztowną w leczeniu chorobę.

W celu zebrania pieniędzy zorganizowaliśmy sprzedaż ciast w dniach 11-19 grudnia 2012. O akcji informowały plakaty w formie babeczek zaprojektowane i wykonane przez Alicję G. Codziennie obok automatu z kawą na pierwszym piętrze można było spotkać trzy lub cztery osoby z naszej klasy urzędujące przy stoisku ze smakołykami. Sprzedawaliśmy ciasta nie tylko w czasie przerw, ale także podczas zebrania z rodzicami. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie Id i każdy przyniósł domowy wypiek, dzięki czemu stół był ciągle zastawiony.

Najlepiej sprzedawały się:

1. murzynek

2. babeczki duże i małe

3. gorące tosty

Dzięki dużej liczbie osób zainteresowanych naszą akcją przez te kilka dni udało się wspólnie uzbierać ponad 880 zł. Mamy nadzieję, że wysyłając te pieniądze, pomogliśmy Zuzi i jej rodzicom w walce z chorobą.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy kupowali nasze wypieki i w ten sposób pomogli chorej Zuzi. Dla nas prowadzenie akcji okazało się ciekawym doświadczeniem wymagającym przedsiębiorczości i odpowiedzialności. Bardzo możliwe, że w przyszłym roku podejmiemy się podobnego zadania po raz kolejny.

Zosia Pilecka