Spotkanie KMP z Szymonem Mosiem i Adamem Nierodą | Topolówka

Spotkanie KMP z Szymonem Mosiem i Adamem Nierodą

Autor: Krzys25, 21. Marzec 2013

Na ostatnim spotkaniu Klubu Myśli Politycznej „Stańczyk”, które odbyło się 18.03.2013r. mieliśmy okazję gościć gdańskich radnych – Szymona Mosia i Adama Nierodę. Tematem naszego spotkania były szanse młodych ludzi w polityce, a także sprawy bieżące naszego miasta.

Nasi goście opowiedzieli nam jak rozpoczęła się ich przygoda z polityką. Jak się okazało początki działalności społecznej sięgają jeszcze czasów szkolnych. Długotrwałe zainteresowanie polityką skłoniło ich do zaangażowania się w działalność w młodzieżowych organizacjach zrzeszających ludzi o podobnych zainteresowaniach, na przykład w młodzieżówkach partii politycznych, czy w naszym „Stańczyku” tak jak  Szymon Moś, który  będąc uczniem Topolówki zajmował stanowisko Prezesa KMP.

Obaj w końcu trafili do Stowarzyszenia Młodych Demokratów-młodzieżówki PO, gdzie bliżej poznali świat polityki. Później coraz bardziej poszerzali swoją działalność angażując się w wiele projektów i działań, które dały im wiele możliwości na zdbycie cennych doświadczeń, które wykorzystują w swojej pracy.  Wieloletnia działalność i zaangażowanie na rzecz społeczności gdańskiej, wpłynęła na to, że od 2010 Adam Nieorda i Szymon Moś sprawują mandaty radnych naszego miasta.

Dlatego też nie zabrakło na spotkaniu pytań dotyczących spraw bieżących Gdańska.  Rozmawialiśmy między innymi o tym jak w rankingach oceniany jest Gdańsk i co na to wpływa. Poruszyliśmy także tematy dotyczące  działalności Rady Miasta Gdańska.

Dzięki spotkaniu z Adamem Nierodą i Szymonem Mosiem mieliśmy okazję poznać osoby, które są przykładem tego, że młodzi ludzie mogą odnieść sukces w polityce. Droga do osiągnięcia tego jest długa, ale jest  naprawdę wiele możliwości zaangażowania się w tą działalność, chociażby poprzez aktywność w  klubach myśli politycznej, samorządch uczniowskich, czy młodzieżówkach partii politycznych.