Intercambio – czyli polsko-hiszpańska wymiana. | Topolówka

Intercambio – czyli polsko-hiszpańska wymiana.

Autor: Robert, 17. Kwiecień 2013

Po naszej wycieczce do Madrytu w końcu doczekaliśmy się przyjazdu hiszpańskich znajomych do Polski. Od 15 do 19 marca klasa 2h miała okazję uczestniczyć w wymianie z madryckim liceum.

W piątek już o 6:00 rano delegacja z Gdańska wyruszyła odebrać Hiszpanów z lotniska w Warszawie. Po ciepłym powitaniu zwiedzaliśmy wspólnie miasto. Mimo niskich temperatur bardzo dobrze się bawiliśmy, chociaż wszyscy wyraźnie odetchnęli z ulgą, gdy w końcu dotarliśmy do hotelu.

Następnego dnia znowu musieliśmy wstać wcześnie, aby spotkać się z resztą klasy w Gdańsku. Nasi goście mieli okazję spróbować typowo polskich dań takich jak żurek, pierogi czy sernik. Pogoda nie sprzyjała zwiedzaniu, mimo to zachwyciła ich gdańska starówka i Muzeum Solidarności. Polską kulturę poznawali ucząc się również naszego tańca narodowego jakim jest polonez, jak i biorąc udział w naszej lekcji języka polskiego.

Wspólne imprezy, takie jak dyskoteka, czy wrotowisko, bardzo nas wszystkich zintegrowały. Cztery dni spędzone z Hiszpanami dały nam w kość, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Po smutnym pożegnaniu z trudem wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości z nadzieją, że jeszcze kiedyś spotkamy naszych hiszpańskich przyjaciół.
Dziękujemy naszym nauczycielom iberystom, a szczególnie Mojżeszowi Gutierrez, za zorganizowanie pobytu naszych gości w Topolówce i Gdańsku.