Jazzowe Urodziny Szekspira | Topolówka

Jazzowe Urodziny Szekspira

Autor: Robert, 10. Kwiecień 2013

Gdańskiego Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense serdecznie zapraszają na: Jazzowe Urodziny Szekspira – koncert sonetów w wykonaniu Caroll Vanwelden 23 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w Centrum Św. Jana w Gdańsku.


W dniu 23 kwietnia 2013 Fundacja Theatrum Gedanense i Gdański Teatr Szekspirowski tradycyjnie zapraszają na Urodziny Williama Szekspira. Tegoroczna, 449 rocznica urodzin Mistrza ze Stratfordu będzie miała niecodzienny, jazzowy charakter. Koncert Sonetów w wykonaniu flamandzkiej piosenkarki Caroll Vanwelden odbędzie się o godz. 19.00, w niezwykłych wnętrzach Kościoła Św. Jana (Centrum Św. Jana przy ul. Świętojańskiej 50 w Gdańsku).

Caroll Vanwelden, charyzmatyczna piosenkarka i pianistka z Belgii zaprezentuje utwory ze swojego nowego albumu pod szyldem wytwórni JAZZ ‚n’ ARTS, „Sings Shakespeare Sonnets”. Wybór najpiękniejszych sonetów Szekspira śpiewanych przez artystkę w nowych aranżacjach udowadnia, że w muzyce jazzowej jest miejsce również dla wersów Barda ze Stratfordu. Vanwelden łączy sonety Shakespeare’a z własnymi kompozycjami, tworząc przełomowe, świeże i pełne emocji jazzowe brzmienia. Głos Caroll Vanwelden, w którym miękkość i poezja dźwięków przeplata się z surowością i kipiącym pod powierzchnią gniewem, idealnie współgra z dźwiękami trąbek, skrzydłówki, kontrabasu i bębnów. Podczas koncertu, wraz z Caroll Vanwelden, wystąpią: Thomas Siffling, Mini Schulz i Meinhard Helmut Jenne.

Caroll Vanwelden jest absolwentką słynnej London Guildhall School of Music and Drama, do której uczęszczały tak znane osobistości, jak Orlando Bloom, Daniel Craig czy Dave Holland. Razem z utalentowanymi muzykami ze swojego zespołu, Vanwelden tworzy muzykę łączącą w sobie niezrównaną klarowność z plastycznością. Ich album niespodziewanie wciąga wielkiego Shakespeare’a w świat jazzowych standardów i w przepięknych aranżacjach reinterpretuje jego wersy do dźwięków współczesnej muzyki.

bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, Karta do Kultury 15 zł
sprzedaż: Teatr w Oknie (ul. Długa 50/51) pon. – pt. w godz. 12.00-18.00, oraz na godzinę przed koncertem w Centrum Św. Jana.