Michał Baum laureatem VIII Olimpiady Przedsiębiorczości | Topolówka

Michał Baum laureatem VIII Olimpiady Przedsiębiorczości

Autor: Redakcja, 8. Kwiecień 2013

Olimpiada Przedsiębiorczości ( OP ), objęta patronatem MEN, daje wszystkie uprawnienia które gwarantują olimpiady tej rangi, np.: indeksy do większości publicznych uczelni, a także brana jest pod uwagę w rankingach szkół ponadgimnazjalnych itp.

Pisząc o tym, podkreślamy sukces Michała Bauma z klasy III B.


W OP wzieło udział ponad 21000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, trzeci etap (centralny) odbył się 4 kwietnia 2013 r w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – wzięło w nim udział 50 najlepszych uczniów, wyłonionych w etapie okręgowym.

Pierwszy etap finału miał formę testu wiedzy, należało odpowiedzieć na 50 pytań z dziedziny przedsiębiorczości, np.: z aktualnych wydarzeń gospodarczych, funkcjonowania GPW, przedsiębiorstawa, czy roli pracownika (patrz: http://www.olimpiada.edu.pl/aktualnosci/index/id/46)

Po 2 godzinach ogłoszona została lista wyłonionych 25 LAUREATÓW OP, którzy przeszli do II etapu zmagań centralnych. Wśród nich znalazł się Michał z 46 punktami (średnia zawodów 43 pkt, najlepszy wynik 57 pkt)

II etap polegał na publicznej prezentacji wcześniej przygotowanego tematu w Auli Głównej SGH. Michał wybrał i zaprezentował blok 1:
Rozwój pracowników

Zarządzanie talentami – moda czy konieczność
Wypalenie zawodowe – diagnoza i przeciwdziałanie
Opłacalność inwestowania w pracowników

Za swoją prezentację otrzymał 34,5 pkt ( 8. wynik )

Na końcową klasyfikację złożyła się suma wyników z etapu I i II ( patrz: http://www.olimpiada.edu.pl/aktualnosci/index/id/45 )

Michał zajął doskonałe 14 miejsce, zdobywając zaszczytny tytuł LAUREATA OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

SERDECZNIE GRATULUJEMY TEGO SUKCESU.
Dziękujemy p. prof. Jackowi Brzezińskiemu za wsparcie i opiekę merytoryczną.