Dzisiaj o 21.30 otwarcie dachu GTS-u! Zapraszamy. | Topolówka

Dzisiaj o 21.30 otwarcie dachu GTS-u! Zapraszamy.

Autor: Redakcja, 23. Kwiecień 2014

Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego: 23 kwietnia 2014, g. 21.30, ul. Bogusławskiego w Gdańsku. Przyjdź na 450 Urodziny Williama Szekspira zobaczyć jak działa magia teatru. Bezpłatne zaproszenia są już dostępne.Z okazji 450 Urodzin Szekspira niezwykła bryła teatru ożyje i symbolicznie otworzy się – na świat, na sztukę, na wszystkich widzów. Wydobyty z wieczornej scenerii grą świateł i projekcji budynek rozbłyśnie, a okalający go mur opanują akrobaci, tancerze i aktorzy. Przestrzeń wypełni się muzyką, a zbudzone ze snu Tradycja i Sztuka sprawią, że narodzi się nowy teatr

Twórcami wydarzenia są m.in: Wojciech Misiuro, Zofia de Ines, Justyna Łagowska,  Maciej Szupica, Olo Walicki. Autorem pomysłu oraz scenariusza jest prof. Jerzy Limon. W happeningu wystąpią: Mariusz Pudzianowski, Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-Art, aktorzy Teatru Miniatura i Teatru Muzycznego w Gdyni oraz studenci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej.

Wydarzenie będzie miało miejsce w scenerii budynku powstającego Teatru Szekspirowskiego przy ulicy Bogusławskiego w Gdańsku, która na czas wydarzenia zostanie wyłączona z ruchu. Wejścia dla widzów umieszczone będą od strony ul. Bogusławskiego oraz ul. Zbytki.

Wejście możliwe będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które są dostępne w następujących punktach na terenie Trójmiasta:
GDAŃSK:
Teatr w Oknie (ul. Długa 50/51)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna (Targ Rakowy 5/6)
Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82)
Instytut Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40)
Palarnia Kawy (ul. Tkacka 7/8)
Cafe Absinthe (ul. Św. Ducha 2)
SOPOT:
Klub Atelier (Al. Mamuszki 2)
Młody Byron (Dworek Sierakowskich, Józefa Czyżewskiego 12)
GDYNIA:
Śródmieście (ul. Mściwoja 9)

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu happeningu „Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu” (regulamin dostępny jest na stronie: www.teatrszekspirowski.pl)