W Topolówce – Drzwi Otwarte | Topolówka

W Topolówce – Drzwi Otwarte

Autor: Redakcja, 14. Kwiecień 2014

DSC06980We środę, 9 kwietnia nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli  zaprezentowali możliwie najpełniej charakter, klimat, potencjał i metody pracy III LO w Gdańsku po to, aby ułatwić  przyszłym licealistom podjęcie decyzji  o wyborze szkoły. Oprócz  profili poszczególnych klas odwiedzający mogli poznać aktualnie realizowane przez nas  projekty, konkursy, wymiany uczniowskie oraz programy, w których uczestniczymy; dowiedzieć się czegoś więcej o kadrze nauczycielskiej, historii  szkoły, kołach zainteresowań, osiągnięciach i absolwentach.
Zostały więc zaprezentowane:  wiadomości sportowe,  ciekawe doświadczenia chemiczne, pokazy sprawności własnoręcznie wykonanych robotów, filmy o „Topbocie”,  „Historia okolic szkoły”, projekt realizowany z Lufthansą, Comenius, i wiele, wiele innych. Po przestronnych korytarzach , salach i biurach, naszych gości oprowadzali starannie przygotowani przewodnicy, pokazując szczególną topografię wnętrza szkoły. Jak co roku przygotowaliśmy w formie ulotek wyczerpujące informacje dotyczące naszej aktualnej oferty edukacyjnej oraz zasad i terminów rekrutacji elektronicznej obowiązujących w roku szkolnym 2014/15.  Nie zapomnieliśmy o poczęstunku –  nasi uczniowie pieką  najlepsze ciasta i chętnie się nimi dzielą!
W auli o godz. 11.00 rozpoczął się Pokaz Talentów, który zgromadził całkiem liczną i wyjątkowo interaktywną publiczność.
Po południu odbyły się spotkania informacyjne z dyrekcją i nauczycielami dla rodziców i kandydatów: w auli na temat rekrutacji, w klubie na temat Programu Matury Międzynarodowej i w sali 17 o Sekcji Hiszpańskiej.
Dyrekcja szkoły dziękuje p. Ewie Ptaszyńskiej, p. Krystynie Skrzeczkowskiej, p. Mikołajowi Walczykowi  oraz naszym uczniom za organizację i przygotowanie tegorocznego Dnia dla Topolówki.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, opiekunom i gimnazjalistom, którzy zechcieli nas odwiedzić,  za zainteresowanie i pytania. Mamy nadzieję, że informacje uzyskane podczas tegorocznych Drzwi Otwartych okażą się pomocne już wkrótce. Zapraszamy – w Topolówce nie tylko drzwi są otwarte!