Dziesięciu z Pre IB w akcji dla klimatu | Topolówka

Dziesięciu z Pre IB w akcji dla klimatu

Autor: Redakcja, 28. Wrzesień 2014

 „Action, Not Words! Klimat – ludzka rzecz!” – pod takim hasłem odbył się w Gdańsku w niedzielę, 21 września,  Marsz Dla Klimatu, w którym  wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły z klasy Pre IB.
Była to  znacząca akcja, w której razem z innymi Gdańszczanami oraz kilkoma zagranicznymi turystami  maszerowaliśmy niosąc transparenty, rozdając ulotki zachęcające przechodniów do podpisania największej petycji na rzecz klimatu, jaką kiedykolwiek zorganizowano (organizacja avaaz.org). Wywołaliśmy celowe zamieszanie podczas spokojnego spaceru turystów, skandując hasła nawołujące polityków do podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu. Chcieliśmy uświadomić ludziom, że słowa nie wystarczą, żeby problem globalnego ocieplenia zniknął i że nie powinno się go odkładać na później.Po przemarszu wspólnie zebraliśmy ok. 83 podpisów pod petycją i przy okazji przeprowadziliśmy kilka ciekawych (i czasami dość emocjonujących) rozmów z bardzo różnymi osobami przechodzącymi obok nas. Teraz nasi reprezentanci udadzą się do Urzędu Miasta Gdańska i, mamy nadzieję, spotkają się  Panem Prezydentem, aby  przekazać petycję, opowiedzieć o akcji i porozmawiać o możliwościach Gdańska w zakresie ochrony klimatu. Takie spotkanie byłoby bardzo ważne, ponieważ nasze działanie nabierze jeszcze większego znaczenia, jeśli dowiedzą się o niej politycy.
- Emila Dorniak z klasy Pre IB. 
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/21092014-1830/16935057 – to jest link do Panoramy, w której wypowiada się  3 uczniów z Pre IB. Część poświęcona wyżej opisanym działaniom zaczyna się w minucie 11:10. „