17 XI J. Kapela zaprasza do „Krytyki Politycznej” | Topolówka

17 XI J. Kapela zaprasza do „Krytyki Politycznej”

Autor: Redakcja, 11. Listopad 2014

Czy można pisać dobre wiersze o emisji  CO2? Czy również na ten temat można tworzyć memy? A jeśli tak, to po co? I co zrobić, żeby ktoś jej przeczytał? Na prowadzonych przez siebie warsztatach pisarz Jaś Kapela wspólnie z młodzieżą szkolną będzie się zastanawiał, jak literatura może pomóc w walce z globalnym ociepleniem klimatu i globalnym oziębieniem serc.
 Zapraszamy uczniów i nauczycieli „Topolówki” do udziału w bezpłatnych warsztatach odbywających się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Warsztaty realizowane są dzięki programowi polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r. Noszą tytuł „Literatura, nowe media i globalne wyzwania”. Odbędą się w poniedziałek, 17 listopada 2014 roku, w godz. 11:00 – 14:00.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zajęcia odbędą się w siedzibie Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35. Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt pod adresem: trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl <mailto:trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl>   lub numerem telefonu 508118459.
Jaś Kapela – polski poeta, prozaik, felietonista, zwycięzca pierwszego w historii polskiego slamu <http://pl.wikipedia.org/wiki/Slam_poetycki>, czyli publicznej rywalizacji poetów. Pisze o mrocznych sprawach i problemach współczesnego świata w zabawny i przystępny sposób. Autor tomików wierszy, dwóch powieści i zbioru felietonów. Jest opiekunem Serii Literackiej Wydawnictwa Krytyki Politycznej. W 2013 roku Kapela brał udział w kampanii „Live Green” na rzecz ekologicznego stylu życia, prowadzonej przez Green Cross Polska. Obecnie zaangażowany w międzykontynentalny projekt „Weather Stations”, który stawia literaturę i narrację w centrum dyskusji o zmianach klimatycznych.