Parada Niepodległości! | Topolówka

Parada Niepodległości!

Autor: Redakcja, 3. Listopad 2014

Patronat nad Paradą Niepodległości sprawuje Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a organizatorem Parady Niepodległości jest Stowarzyszenie SUM.
Szczegóły organizacyjne:
Ruszamy dokładnie o godzinie 10.00. To wcześniej niż rok temu. Chodzi nam o to, żeby mieć więcej czasu na wspólne śpiewanie pod pomnikiem Jana III Sobieskiego.
Trasa jest taka jak rok temu: zaczynamy na Podwalu Staromiejskim. A dalej idziemy Podmłyńską, Rajską, Heweliusza, Korzenną, Kowalską, Pomnik Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, Targ Węglowy.
Zbieramy się wcześniej: już od 9.00. Grupy zmotoryzowane MUSZĄ BYĆ WCZEŚNIEJ UMÓWIONE I POTWIERDZONE. Podjeżdżają WYŁĄCZNIE od ul. Łagiewniki a następnie zostaną skierowane na odpowiednie miejsce w Paradzie. Czoło Parady znajduje się na ul. Podwale Staromiejskie – na wys. Hali Targowej. Na Targu Węglowym odbędzie się tradycyjne spotkanie z grupami zorganizowanymi i możliwość obejrzenia pięknych aut.
Tegorocznym tematem przewodnim będzie wspomnienie Powstania Warszawskiego, którego 70 rocznicę właśnie obchodzimy.
Przebrania historyczne: zapraszamy wszystkich do przebierania się w stroje historyczne. Może to być nawet drobiazg wpleciony w ubranie. Epoka też nie ma znaczenia: o niepodległość Polski walczono przecież w dalszej i bliższej przeszłości.
Co roku o tej porze piszemy do Was aby przypomnieć Wam i poprosić o udział w kolejnej Paradzie Niepodległości w Gdańsku. Tegoroczna Parada będzie już dwunastą! Za każdym razem Parada zawiera pewne nowe elementy ale to co najważniejsze pozostaje niezmienne. A tą najważniejszą cechą Parady Niepodległości w Gdańsku jest jej otwartość.  Fakt, że opiera się w największej części na oddolnej inicjatywie jej uczestników – takich jak Wy. Dzięki temu w nasze ślady idzie wiele miast w Polsce starając się manifestować patriotyzm w radosny sposób. Gdańsk promieniuje patriotyzmem na całą Polskę!
Parada Niepodległości daje sympatyczną i jedyną w swoim rodzaju, okazję do zaprezentowania mieszkańcom Pomorza Waszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do zamanifestowania swojej pracy i  uczestnictwa w Paradzie razem z wszystkimi! Mile widziane są wszelkie transparenty i inne formy prezentacji. Rokrocznie staramy się przygotować dla uczestników niewielkie upominki i gadżety. W tym roku będą to biało-czerwone opaski na ramię: takie jakie nosili uczestnicy Powstania Warszawskiego, którego 70 rocznicę właśnie obchodzimy..
Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkich do przebierania się za ważne postaci historyczne lub przebrania się/pomalowania w biało-czerwone barwy.
Zachęcamy także do wcześniejszego przygotowania (np. na lekcjach) biało-czerwonych kotylionów, którymi można dzielić się w trakcie Parady z jej uczestnikami
Wielka prośba: tych, którzy się na Paradę wybierają: prosimy o przysłanie kilku-kilkunastu zdań na Wasz temat. Dzięki temu będziemy mogli o Was mówić w trakcie i napisać o Was na naszej stronie internetowej – e-mail:
adam.hlebowicz@plusradio.pl i lech.parell@gmail.com