Koło Filmowe: wykład w American Corner, 19 XII, 18.00 | Topolówka

Koło Filmowe: wykład w American Corner, 19 XII, 18.00

Autor: Dyrekcja, 15. Grudzień 2014

AMERICAN CORNER GDAŃSK zaprasza na wykład AMERYKAŃSKIE KINO GATUNKÓW, prowadząca: ADRIANNA FIŁONOWICZ (absolwentka amerykanistyki i studentka ostatniego roku filmoznawstwa),piątek, 19 grudnia 2014, godz. 18.00

Drodzy Państwo,
Wieczór poświęcony twórczości Tima Burtona cieszył się dużym powodzeniem. Wkrótce obiecywana przez prowadzącą, odsłona druga.

W PIĄTEK 21 GRUDNIA 2014 rozpoczynamy zapowiedziany CYKL WYKŁADÓW NA TEMAT AMERYKAŃSKIEGO KINA GATUNKÓW; dowiemy się czym jest gatunek filmowy, jakie są jego najbardziej klasyczne rodzaje oraz poznamy również gatunki mniej znane polskiej publiczności.

Każdy z nas wie co kryje się pod nazwą western lub film science-fiction, ale co oznaczają terminy:mocumentary, queer cinema, gradaptacja czy explotationi?

Spotkanie pierwsze stanowić będzie wprowadzenie do kontynuowanej przez najbliższy rok serii wykładów poświęconych poszczególnym gatunkom filmowych charakterystycznym i wywodzącym się typowo z kultury amerykańskiej.
W styczniu zapraszamy na wykład dotyczący WESTERNU; przez cały miesiąc zaprezentujemy Państwu również sztandarowe przykłady filmowe tego gatunku.

Zapraszamy Państwa do rozwiązywania naszych quizów filmowych na Facebooku (nagrody do odebrania w American Corner).

AMERICAN CORNER GDAŃSK invites you to the lecture on AMERICAN CINEMA GENRES by ADRIANNA FIŁONOWICZ, Friday, DECEMBER 19,
6 PM. Lecture provided in Polish