Dzień/ Noc Matematyki u nas po raz pierwszy | Topolówka

Dzień/ Noc Matematyki u nas po raz pierwszy

Autor: Redakcja, 20. Marzec 2015

DSC_2346W ostatni piątek 13 marca w naszej szkole odbył się Dzień/ Noc Matematyki. Choć było to nasze pierwsze takie przedsięwzięcie, spotkało się ono ze sporym zainteresowaniem ze strony szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także średnich. Wielu uczniów naszej szkoły pomagało w organizacji, a także aktywnie brało udział w zorganizowanych atrakcjach. Zgodnie z harmonogramem Dzień/ Noc Matematyki został rozpoczęty przez międzyklasowy mecz matematyczny. Następnie, od godziny 15.30 do 22.30 odbywały się wykłady starannie przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły oraz wykładowcę Politechniki Gdańskiej i studenta SGH. Szczególnie dużym zainteresowaniem szczyciły się zajęcia z origami, które prowadzili również uczniowie naszej szkoły. Atrakcją tego wydarzenia była okazja do spędzenia nocy w szkole. O godzinie 23, gdy wszyscy goście Topolówki opuścili szkołę pozostała grupka uczniów wraz z panią wicedyrektor Małgorzatą Mroczkowską oraz panem profesorem Bartoszem Budniakiem grała w gry logiczne (szczególnie jedną, bardzo czasochłonną- Ktulu) oraz oglądała filmy do białego rana. Wszyscy opuścili szkołę o 6, by udać się na zasłużony wypoczynek tym samym kończąc Noc Matematyki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu tego matematycznego wydarzenia w tym roku i mamy nadzieję na jeszcze większą frekwencję w przyszłym. 
Relacja w mediach w poniższym linku:
http://www.polnocna.tv/vid/7007