Sukcesy w ,,Public Speaking Competition” | Topolówka

Sukcesy w ,,Public Speaking Competition”

Autor: Redakcja, 31. Marzec 2015

20150323_145330W poniedziałek 23 marca na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się eliminacje regionalne konkursu krasomówczego w języku angielskim Public Speaking Competition. Spośród pięciorga uczniów naszej szkoły, którzy wzięli w nich udział, trzy uczennice: Natalia Niedzielska z klasy I pre IB, Charlotte van Breukelen z klasy II IB i Justyna Frankowska z klasy II IB zostały wytypowane do udziału w finale ogólnopolskim, który odbył się w sobotę 28 marca w Bydgoszczy.
Miło nam poinformować, że Charlotte van Breukelen otrzymała wyróżnienie za jej wybitny występ.
Wszystkie uczestniczki potraktowały finał jako okazję do zdobycia nowych umiejętności i rozwinięcia swoich talentów retorycznych.
Gratulacje dla całej czwórki za osiągnięcia i wspaniałą postawę!
Tegoroczny temat konkursu krajowego brzmiał: „To be ignorant of the past is to remain a child”, co pozwoliło uczniom skupić się na wartości historii, przeszłości i doświadczenia w odniesieniu do naszego życia.
Wszystkie przemówienia, prezentowane zarówno na etapie regionalnym jak i ogólnopolskim, charakteryzowały się dogłębną analizą tematu, a wygłaszające je osoby przykładały dużą wagę do opanowania sztuki wystąpień publicznych. Udział w konkursie pozwolił uczestniczkom nie tylko poszerzyć własne umiejętności, ale też porównać je ze zdolnościami innych uczniów.