Laureatka konkursu „Jestem szefową”! | Topolówka

Laureatka konkursu „Jestem szefową”!

Autor: Redakcja, 9. Czerwiec 2015

Z radością informujemy, iż Zuzanna Dudanowicz, uczennica klasy I B,  została laureatką bardzo prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Jestem szefową”, który rozpoczął się  3 marca 2015 r. Gratulujemy sukcesu!
To już szósta edycja tego konkursu  – wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowanej w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.
Uczestniczki konkursu przygotowały prace na temat „Jestem szefową”, które oceniało jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmowało wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu miały za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakimi liderkami chcą być, co planują osiągnąć, a także zastanowić się czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy?

 Laureatki konkursu otrzymają…

  • atrakcyjne nagrody rzeczowe,
  • spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów,
  • wizytę w Sejmie RP,
  • ciekawy program szkoleniowy,
  • program mentoringowy oraz
  • wizyty studyjne w wybranych instytucjach. 

Na zaproszenie Organizatorów  Konkursu 15 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli spędzi dwa dni w Warszawie w terminie 17-18 czerwca br. oraz dodatkowo weźmie udział w czterodniowym specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym!

W tegorocznej Kapitule konkursu zasiadają: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, posłanki na Sejm RP: Magdalena Kochan i Ligia Krajewska, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Elżbieta Łukacijewska, dr Jan Olbrycht, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, a także Claudia Torres-Bartyzel Szefowa Służby Cywilnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów i instytucji zaangażowanych w konkurs znaleźli się również m. in. przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, Fundacji Szkoła Liderów, Fundacji Liderek Biznesu, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Microsoft, Orbis S.A oraz  Procter & Gamble.