¡Viva España! Wycieczka OH do Hiszpanii | Topolówka

¡Viva España! Wycieczka OH do Hiszpanii

Autor: Redakcja, 29. Czerwiec 2015

madryt 3Wycieczka klasy OH do Salamanki i Madrytu pod opieką Joanny Świąder i Moisésa Gutiérreza

18 godzin – tyle czasu potrzebowaliśmy, aby z pochmurnego Gdańska przetransportować się do słonecznej i przepięknej Salamanki.
Salamanka to największy ośrodek naukowy w regionie Castillia y León. Dlatego nie ograniczyliśmy się do samego wypoczynku. Przez pięć dni uczestniczyliśmy w kursie języka hiszpańskiego w szkole Mester. Podczas zajęć oprócz zadań gramatycznych i konwersacji poznawaliśmy historię i kulturę Hiszpanii. Popołudniami uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach, lekcjach salsy, sevillanas, poznawaliśmy tajniki kuchni śródziemnomorskiej oraz odkrywaliśmy zakątki Salamanki: starówkę, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, Uniwersytet, na którym być może w przyszłości niektórzy z nas będą studiować. Mieszkaliśmy u rodzin hiszpańskich, co pozwoliło nam lepiej poznać obyczaje hiszpańskie, a także skosztować przysmaków tamtejszej kuchni.Po kilku dniach spędzonych w Salamance nadszedł czas na podbicie Madrytu. Po przyjeździe od razu pochłonęło nas zwiedzanie. W roli przewodnika świetnie sprawdził się nasz nauczyciel pan Moisés Gutièrrez.
Po południu spotkaliśmy się z naszymi hiszpańskimi kolegami, którzy wcześniej odwiedzili nas w Gdańsku. Świetnie bawiliśmy się grając w Gincanę. To rodzaj gry miejskiej, bardzo popularnej w Hiszpanii.
Po tygodniu spędzonym na Półwyspie Iberyjskim, pełni nowych doświadczeń i cudownych wspomnień wróciliśmy do Gdańska. Wycieczka pozwoliła nam przełamać barierę językową, a także poznać ludzi, którzy tak jak my uwielbiają Hiszpanię.
Agata z klasy 0 h