TriMAT 2015 zakończony sukcesem! | Topolówka

TriMAT 2015 zakończony sukcesem!

Autor: Redakcja, 8. Październik 2015

https://www.facebook.com/konferencjatrimat
W dniach 2-4 października 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się I Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT 2015, zorganizowana przez trzy licealne „Trójki” z Gdańska, Gdyni i Sopotu dla uczniów i nauczycieli z województwa pomorskiego. Współorganizatorami były ponadto Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Podczas konferencji odbyło się 20 wykładów prowadzonych przez matematyków z uczelni wyższych oraz nauczycieli matematyki z trzech trójmiejskich liceów, a także przez studentów i uczniów. Inne istotne wyróżniki konferencji to: wygłoszone przez uczniów 30 referaty oraz 2 mecze matematyczne, zapewniające emocje nie tylko zawodnikom, ale także publiczności; warto podkreślić, że konferencji towarzyszyły rozmowy, pytania i dyskusje o matematyce i jej nauczaniu.

Z wykładów skorzystało ponad 1000 uczniów wraz ze swoimi nauczycielami matematyki ze szkół z Tczewa, Rumi, Wejherowa, Żukowa, Kartuz, Kwidzyna, Lęborka i oczywiście  z Trójmiasta, a także z V LO w Krakowie i XIII LO w Szczecinie.

Konferencja miała innowacyjny charakter, ponieważ organizowana była przez samych uczniów dla uczniów, oczywiście z pomocą nauczycieli i dyrekcji szkół. Wsparcia udzielili sponsorzy: Urząd Miasta w Gdańsku, Urząd Miasta w Gdyni, Urząd Miasta w Sopocie, Intel, Fundacja mBanku, Young Digital Planet, Morska Agencja w Gdyni.

Patronatu honorowego udzielili: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Sopotu. Patroni medialni to: Radio Gdańsk oraz Młoda Gdynia.

Konferencja, co podkreślali jej uczestnicy i zaproszeni goście, miała bardzo różnorodny charakter, zaproponowane zajęcia stały na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Bezbłędna organizacja i piękne miejsce, w którym się odbyła, wywarły duże wrażenie, czego najlepszym dowodem były wypowiadane przez wiele osób pytania o dalsze, w kolejnych latach, edycje konferencji TriMAT.

Dziękujemy wszystkim uczniom z trzech trójmiejskich „Trójek”, zaangażowanym w realizację konferencji, z którymi współpracowali koordynatorzy nw. sekcji:

Filip Krawczyk (III LO w Gdyni) – IT&Design,

Dominika Sobieraj  (III LO w Gdyni) – Media,

Wiktoria Wójcik (III LO w Gdyni) – Dział kreatywny,

Weronice Korkuć (III LO w Gdyni) – Obsługa konferencji

Marek Muńko (III LO w Gdyni) – Konferansjerzy,

Monika Makowczenko (III LO w Gdyni) – Kontakt z wykładowcami,

Robert Okuła (III LO w Gdańsku) – Rejestracja.

Dziękujemy też uczniom koordynującym pracę w poszczególnych szkołach. Byli to niezastąpieni:

Maciej Bucki i Aleksandra Bielińska (w III LO w Gdyni),

Dorota Przała (w III LO w Gdańsku),

Rafał Czynsz (w III LO w Sopocie).

Koordynacja ze strony nauczycieli spoczywała w rękach: Pani Agnieszki Orzeszek (III LO w Gdyni), Pani Małgorzaty Mroczkowskiej (III LO w Gdańsku), Pani Elżbiety Butkiewicz (III LO w Sopocie).