Klub Myśli Politycznej „Stańczyk” | Topolówka

Klub Myśli Politycznej „Stańczyk”

III edycja konkursu „Z Polską polityką na Ty!”

Autor: Krzys25, 22. Wrzesień 2013


Nowa strona KMP

Autor: Kuba Wasak, 1. Lipiec 2013

Juz wkrótce, dostępna będzie nowa strona Klubu Myśli Politycznej „Stańczyk”. Odnośnik do niej będzie znajdować się zarówno w menu głównym strony szkolnej, jak i w obecnej zakładce. Na nowej stronie będzie link zwrotny do działu witryny szkolnej, który obecnie przeglądasz, jeśli zapragniesz przeczytać jeden ze starszych artykułów z życia KMP.


Związki parnerskie – konieczność czy temat zastępczy?

Autor: Kuba Wasak, 23. Czerwiec 2013

W ciągu ostatnich lat jednym z najczęściej poruszanych przez media tematów jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Prawo to, obowiązuje obecnie w 14 krajach[1]. Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał w lutym bieżącego roku orzeczenie, iż dyskryminującym jest prawo uniemożliwiające parze homoseksualnej adopcję dziecka[2]. Jednak to nie o adopcję dzieci przez pary homoseksualne toczy się w Polsce spór. Jesteśmy w trakcie debaty, którą Dania zakończyła w 1989 roku. Związki partnerskie – czy są one koniecznością? A może służą jedynie jako temat zastępczy na scenie politycznej?
Czytaj resztę wpisu…


Debata o związkach partnerskich

Autor: Kuba Wasak, 6. Czerwiec 2013

Klub Myśli Politycznej „Stańczyk” zaprasza na dyskusję na temat związków partnerskich- ich sensu, a także konsekwencji w przyszłości. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele dwóch przeciwstawnych poglądów- Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota.

Czytaj resztę wpisu…


Debata KMP nt rządów PO

Autor: Krzys25, 19. Maj 2013

­­­­­­17 maja w Klubie Myśli Politycznej odbyła się dyskusja między uczniami Topolówki nt  rządów PO w Polsce. Debata została zdominowana przez kwestie społeczne w kontekście KRUS, istnienia tzw. „zielonej wyspy” i polityki zagranicznej nie tylko za rządów PO ale także PiS-u. W trakcie spotkania wykształciły się dwa stronnictwa, liberałowie i konserwatyści.

Czytaj resztę wpisu…