IB News | Topolówka

IB News

Message from journalist group

Autor: Sekretariat IB, 20. Październik 2015

Dear fellow students, teachers!

With a great joy and an incredible excitement we would like to announce that on 6th October school journalist group have started its activity. Among aims which we, the members of the group, have are development and improvement of school website by a regular addition of new articles and photos. However, not only those pictures and articles that are connected to life of our beloved school, but also those that we will make during our trips to various cultural events in Gdańsk. What is more, as the journalist group we will strain every nerve to interestingly refresh IB expositions in school corridors.

All the best,
members of the school journalist group.


ASSIST w Topolówce

Autor: Sekretariat IB, 9. Październik 2015

Zachęcamy do zapoznania się z listem od p. Joanny Martyni, koordynującej program ASSIST w Polsce. Więcej informacji na temat w/w programu znajduje się tutaj, a także w zakładce IB =>ASSIST

Szanowni Państwo,

Prezentując kolejnym rocznikom klas pre IB w Topolówce program ASSIST nie sposób nie wspomnieć o dwóch uczennicach Topolówki i jednocześnie absolwentkach prestiżowego stypendium ASSIST.

Pierwsza z nich – Karolina Guć (maturzystka 2015 roku) – stypendystka ASSIST w 2012/2013 w St. Andrew’s Sewanee, Tennessee Kolejna to Julia Wąsowicz (matura 2017) – stypendystka ASSIST 2014/2015 w Salem Academy, Winston-Salem, North Carolina

Gratuluję Dyrekcji i nauczycielom 3 Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku stypendystów ASSIST!

ASSIST cieszy się, że ma możliwość zaoferować młodzieży z Topolówki stypendium, które umożliwi im osobisty rozwój, a po powrocie do szkoły możliwość wzbogacenia życia szkoły swoimi doświadczeniami.

Łącząc wyrazy uznania pozostaje z nadzieją, iż nasza współpraca w kolejnych latach będzie równie owocna i kolejne osoby z Topolówki dołączą do grona stypendystów ASSIST.

 

Joanna Martyni

Country Coordinator

www.assist-inc.org

 

 


Przerwa w pracy sekretariatu IB

Autor: Sekretariat IB, 17. Lipiec 2015

Informujemy, że w dniach 20 lipca – 7 sierpnia br. sekretariat IB będzie nieczynny.

 

 


Wyniki matury międzynarodowej 2015

Autor: Redakcja, 7. Lipiec 2015

IMG_7214 W niedzielę, 5 lipca po godz. 16.00 absolwenci klasy III IB po wydłużonej przez emocje, pełnej niepokoju chwili oczekiwania otrzymali wyniki swoich egzaminów. Widzieliśmy reakcje szczerej radości, ale też i gdzieniegdzie zawodu z powodu niespełnionych ambicji.
Grono pedagogiczne wraz z dyrekcją III LO w Gdańsku ma wielką satysfakcję, że może pogratulować wszystkim Abiturientom pomyślnie zdanych egzaminów w tak trudnym i wymagającym Programie Matury Międzynarodowej.
Najwyższy wynik – 44 punkty! (na 45 możliwych)  uzyskał Olaf Tomala (na zdjęciu obok z p. koordynator Aliną Spychałą).
Wspaniałe wyniki także uzyskali: Julia Kossakowska, Monika Morawska i Przemysław Piernicki  – 42 punkty,  Sonia Chwirot, Marta Wolska i  Kinga Zielińska –  41 punktów,
Mikołaj Cichoń i Piotr Szurowski40 punktów
W tym roku średnia punktów w naszej szkole to 36.
Dziękujemy naszym tegorocznym Absolwentom International Baccalaureate  za zdolności, chęć do zgłębiania wiedzy i współpracy ze swoimi nauczycielami i życzymy wiele zapału do realizacji  dalszych planów życiowych i naukowych. Czytaj resztę wpisu…


Autor: Sekretariat IB, 26. Maj 2015

ZAKOŃCZENIE AKCJI LEKCJI OTWARTYCH W IB

25 maja na drugiej godzinie lekcyjnej odbyło się uroczyste zakończenie akcji, zainicjowanej przez Panią Marię Narożną, we współpracy z uczniami tegorocznej klasy preIB. Po ciepłych podziękowaniach, złożonych na ręce Pani wicedyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej i Pani koordynator IB Aliny Spychały, klasa zaprosiła gości na słodki poczęstunek, który Rada Rodziców ufundowała z myślą o nauczycielach, którzy brali udział w projekcie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym, oraz opiekunowi projektu – Pani Marii Narożnej za okazanie wyrozumiałości, respektowanie naszych potrzeb i wielkie wsparcie w podjęciu tej inicjatywy, której owoce są nam teraz bardzo potrzebne!

 

Uczniowie klasy preIB

11262345_839085366185700_1518515639_n

11358783_839085339519036_513076636_n
Gdańsk, 25 maja 2015 r.