Sekcja Hiszpańska | Topolówka

Sekcja Hiszpańska

¡Bienvenidos!sek. hisz.

Od 2006 roku, na mocy porozumienia ministerstw Polski i Hiszpanii, Topolówka prowadzi 4-letni, dwujęzyczny cykl kształcenia, z tzw. pierwszą klasą zerową, zakończony maturą polską, hiszpańską lub obiema (język hiszpański – 20 godzin tygodniowo).

Uczniowie klasy hiszpańskiej biorą udział w wycieczkach do Hiszpanii, organizują Dni Hiszpańskie i lubią robić zdjęcia. Gimnazjalisto, dołącz do nas w przyszłym roku!

Wykład studentów Erasmusa dla „Hiszpanki”

Autor: Redakcja, 15. Listopad 2014

813 listopada troje Hiszpanów, studentów Erasmusa: Natividad Garcia, Alvaro Sobrino Garcia Hidalgo i Alejandro Perez Pita, zaprezentowało nam świetny wykład na temat przemian w obyczajowości współczesnych Hiszpanów. Rozmawialiśmy też o różnicach kulturowych między Hiszpanami i Polakami. Zaciekawiły nas opinie naszych gości nt. polskiej i hiszpańskiej kuchni i upodobań kulinarnych, np. dowiedzieliśmy się, że Hiszpanie lubią żurek, a naszą zupę pomidorową porównują do gazpacho, tylko na ciepło. Jednym z tematów były także przemiany w modzie i stylach ubierania się Polek i Hiszpanek, zarówno na co dzień, jak i od święta. Nasi goście zauważyli, że Polki na co dzień są bardzo zadbane i ubierają się elegancko zarówno do pracy jak i na wykłady.
Spotkanie zainspirowało nas do własnych spostrzeżeń i było doskonałą okazją do sprawdzenia naszych umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim.

Dziękujemy pani Katarzynie Marcinkowskiej z działu Social ESN Gdańsk za opiekę nad studentami z Hiszpanii i współpracę z nauczycielami sekcji hiszpańskiej „Topolówki”. Liczymy na dalsze spotkania.

Czytaj resztę wpisu…


OH i I H na wycieczce do Hiszpanii

Autor: Redakcja, 8. Kwiecień 2014

10155556_1413082265618748_8866121531543442448_n21 marca uczniowie klas  O H i I H wraz z opiekunami – p. Joanną Świąder, p. Beatą Poulakowską, p. Beatą Kardasińską i p. A. Suchomską-Chabior – rozpoczęli dziesięciodniową wycieczkę do Hiszpanii .  Z powodu licznych wad jazdy autokarem do tak dalekiego 10155555_1413081528952155_1890631001360878062_nkraju, z pewnością  nocleg we Francji okazał się komfortową atrakcją zaraz na początku naszej wyprawy. Dzięki  przerwie w podróży  zwiedziliśmy piękne, francuskie miasteczko Carcassone nazywane miastem-fortecą. Przechadzając się w tym miejscu uliczkami, można było się poczuć jak w Disneylandzie, a  same sklepy były bardzo ciekawymi miejscami i prezentowały tak piękne rzeczy, że z trudem chowało się portfel z powrotem do torby. Czytaj resztę wpisu…


Choinka hiszpańska na Targu Węglowym

Autor: Redakcja, 19. Grudzień 2013

 

IMAG3737Dziękujemy uczniom i nauczycielom z naszej sekcji hiszpańskiej za pomoc przy dekoracji choinki, która w związku z Jarmarkiem
BożonarodzeniowymIMAG3738 stanęła na Targu Węglowym w dniu 4 grudnia. Nasi uczniowie w znacznym stopniu przyłączyli się do starań pracowników Konsulatu Królestwa Hiszpanii w Gdańsku, aby nadać świątecznemu drzewku typowo hiszpański wygląd i klimat, co prezentują załączone zdjęcia. Życzymy wszystkim: Feliz Navidad.


Intercambio – czyli polsko-hiszpańska wymiana.

Autor: Robert, 17. Kwiecień 2013

Po naszej wycieczce do Madrytu w końcu doczekaliśmy się przyjazdu hiszpańskich znajomych do Polski. Od 15 do 19 marca klasa 2h miała okazję uczestniczyć w wymianie z madryckim liceum.

Czytaj resztę wpisu…


III etap III Olimpiady Języka Hiszpańskiego

Autor: SekcjaHiszpanska, 3. Luty 2013

Olimpijczycy: Asia - pierwszy rząd, druga od prawej i Paweł - pierwszy rząd, drugi od lewej.

Nasi uczniowie Joanna Goryszewska i Paweł Wierzba z klasy III H zostali zakwalifikowani do III etapu III Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla nauczycieli sekcji hiszpańskiej – p. Joanny Świąder, p. Miguela Mejia i p. Moises Gutierrez za pomoc w przygotowaniach.