Kadra | Topolówka

Kadra


 

Absolwentka Topolówki (klasa o profilu matematyczno-fizycznym). Uczy języka hiszpańskiego w klasie 0H. Ukończyła studia z zakresu ekonomii i pedagogiki nauczania na Uniwersytecie Gdańskim. Języka hiszpańskiego uczyła się niezależnie i stał się on jej życiową pasją.
Urodził się 28 lat temu w Madrycie. Tam też studiował filologię słowiańską na uniwersytecie Complutense. W roku 2004 studiował w Warszawie w ramach programu Erasmus. W 2007 pracował jako asystent językowy w szkole w Białymstoku. Wówczas napisał bajkę „Kot Kolor”, którą zilustrowali uczniowie klasy o profilu plastycznym. Bajka będzie wkrótce wydana przez Centrum Zamenhoffa w Białymstoku. Interesuje się sztuką, językami i literaturą. Mówi po polsku. Bardzo lubi, kiedy uczniowie zaczynają wypowiadać pierwsze zdania po hiszpańsku. Uczy literatury hiszpańskiej i języka hiszpańskiego.
Urodził się w 1976 roku w Huelvie w Andaluzji. Ukończył nauki humanistyczne na uniwersytecie w Huelvie oraz filologię hiszpańską. W latach 2001–2007 mieszkał w Niemczech, gdzie uczył języka hiszpańskiego. Jest poetą. Zdobył kilka prestiżowych nagród literackich w Hiszpanii. W 2004 roku wydał tomik poezji „Volver”. Od 2007 uczy w Topolówce języka hiszpańskiego, a także historii i geografii Hiszpanii.
Z wykształcenia jest iberystką, ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Uczy języka hiszpańskiego, tłumaczy. Pełni funkcję koordynatora sekcji hiszpańskiej w Topolówce.