Wymiana polsko-niemiecka | Topolówka

Wymiana polsko-niemiecka

Serdecznie zapraszamy do udziału w wymianie szkolnej z młodzieżą ze Stadthagen koło Hanoweru. Młodzież w wieku 16-17 lat ma przyjechać do nas w czerwcu. Osoby, które chciałyby przyjąć kolegę lub koleżankę z Niemiec u siebie w domu i uczestniczyć we wspólnym programie w Gdańsku, a w przyszłym roku szkolnym w Stadthagen, proszę o zgłaszanie się drogą mailową na adres mailowy Pani Profesor Milewskiej.

Należy pamiętać, że do obowiązków gospodarza należy zapewnienie noclegu i wyżywienia oraz pokrycie kosztów biletów komunikacji miejskiej. Ponadto pobieramy od każdego uczestnika programu opłatę w wysokości 100 zł.

Naszą wymianę od wielu lat wspiera organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która dofinansowuje nasz program tu w Gdańsku jak również pokrywa część kosztów dojazdu w trakcie rewizyty w Stadthagen.

Wilhelm Busch Gymnasium w Stadthagen to jedno z dwóch liceów w tym mieście. Uczęszcza do niego około 1100 uczniów. Pracuje w nim 105 nauczycieli. W ośmioletnim cyklu nauczania (klasy 5-12) młodzież przygotowuje się do matury, którą podobnie jak my zdaje w maju.

W czerwcu 2012 roku dyrektor naszego liceum pani Bożena Ordak i dyrektor Wilhelm Busch Gymnasium pan Heiko Knechtel podpisali umowę o współpracy pomiędzy naszymi szkołami.