Osiągnięcia uczniów w 2001/2002 roku | Topolówka

Osiągnięcia uczniów w 2001/2002 roku


Finaliści i laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych:

  • Ewelina Smoktunowicz i Joanna Dziedziul – Olimpiada Języka Polskiego i Literatury
  • Michał Znaniecki – Olimpiada Historyczna
  • Katarzyna Korzeniowska i Paweł Schweiger – Olimpiada Biologiczna

Do etapu okręgowego olimpiad przedmiotowych zakwalifikowali się:

  • Marcin Maciejewski i Natalia Flisikowska w Olimpiadzie Języka Niemieckiego
  • Karol Lisiecki, Bartłomiej Nikczyński, Agnieszka Gołąb, Anna Szczypińska i Zofia Ziemann w Olimpiadzie Geograficznej
  • Ewelina Smoktunowicz i Mateusz Turski w Olimpiadzie Języka Polskiego i Literatury
  • Katarzyna Ploetzing, Michał Znaniecki, Piotr Samól, Aleksander Sroczyński i Mateusz Kaczmarek w Olimpiadzie Historycznej

Konkursy rozegrane w roku 2001/2002

  • Łukasz Ołtuszewski – wyróżnienie na najlepszą pracę maturalną w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz “Perspektyw”
  • Michał Znaniecki – laureat Konkursu o Parlamentaryźmie
  • Paweł Schweiger – I nagroda w konkursie imienia Małgorzaty Dominiak dla najlepszego ucznia – biologa
  • Anna Przysiężna i Monika Turska – nagroda I-szego stopnia, Paweł Seredziński, Grzegorz Kwiatkowski, Andrzej Molisz – nagroda II stopnia w konkursie “Kangur 2002″
  • Małgorzata Zawadzka i Julia Gierczak – V miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie
  • Paulina Lewandowska – laureatka i Marzena Kaczyńska – finalistka Konkursu Wiedzy o Historii i Stosunkach Polityczno-Społecznych Współczesnych Niemiec
  • Przemysław Grudziński – I miejsce w Konkursie Muzyki Gitarowej, Klasycznej, Turystycznej, Poetyckiej i Religijnej
  • Barbara Kraińska – I miejsce i Mateusz Ochocki – II miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym “Ochrona Ludności”
  • Katarzyna Jankowska i Andrzej Romanowski – wyróżnienie w konkursie fotograficznym “Pamiętajcie o ogrodach”
  • Piotr Samól – II miejsce, Marcin Majerowski – VIII miejsce, Anna Szczypińska – IX miejsce oraz Marcin Sieczkowski – XI miejsce w Konkursie Wiedzy o Pomorzu
  • Jarosław Józefiak, Michał Krzemiński, Grzegorz Kwiatkowski i Małgorzata Figiel – konkurs chemiczny PG “Wygraj Indeks”
  • Magdalena Wiczyńska – wyróżnienie w konkursie “Fluency in English. Meeting a Foreigner”
  • Katarzyna Jankowska, Agnieszka Konopa, Jan Głodowski i Inez Malinowska – wyróżnienie specjalne w konkursie ośrodka Karta “Obcy wśród swoich”

Osiągnięcia sportowe:

  • Tomasz Rybowski – I miejsce w zawodach narciarskich na Łysej Górze w Sopocie
  • Bartosz Szafran – II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Seniorów TAEKWON-DO w konkurencji walki
  • Przemysław Piotrowski, Piotr Wiankowski – II miejsce w Turnieju Par Open w Kongresie Brydża Sportowego
  • Michał Górski, Grzegorz Sokołowski, Piotr Wiankowski, Przemysław Piotrowski – II miejsce w Turnieju Team’ów w Kongresie Brydża Sportowego
  • Przemysław Piotrowski – Puchar Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego
  • Izabela Knop – III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów we Florecie
  • Reprezentacja szkolna w piłce koszykowej – III miejsce w Mistrzostwach Gdańska Szkół Ponadpodstawowych